Przejdź do treści

Co mogę o sobie powiedzieć?

Moje imię pochodzi od greckiego słowa Αλέξανδρος – obrońca ludzi.

Od zawsze interesowałam się prawem, później w kręgu moich zainteresowań znalazły się również finanse – zwłaszcza finanse przedsiębiorstw oraz zagadnienia związane z finansowaniem i bankowością.

Obecnie rozwijam się w dziedzinie tworzenia i rozwijania przedsiębiorstw, sukcesji międzypokoleniowej, zarządzania strategicznego majątkiem, pomnażania i zabezpieczania od strony prawnej i finansowej.

Działam również pro bono głównie w obszarach prawa cywilnego i karnego. Prywatnie interesuję się także prawem medycznym.

Aby powiedzieć się więcej – zjedź niżej.

Edukacja

Jestem adwokatką przy warszawskiej ORA, studentką studiów doktoranckich z prawa w języku angielskim, a także absolwentką studiów magisterskich z finansów i rachunkowości w języku angielskim.

Studia z finansów ukończyłam z dwoma specjalnościami – bankowość, a także finansowanie przedsiębiorstw.  Moje prace dyplomowe pisałam z zakresu bankowości, compliance i nadzoru na rynku finansowym z udziałem nowych technologii. Ukończyłam również dwujęzyczne liceum im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Doświadczenie

Pierwsze doświadczenia zawodowe zaczęłam zdobywać w 2014 roku. Moja kariera ma charakter dwutorowy – finansowo-bankowy, jak i prawno-podatkowy. Pracowałam zarówno w wielkich, międzynarodowych korporacjach i kancelariach, jak i małych lokalnych firmach. Pozwoliło mi to na wykształcenie wysokiego poziomu samodzielności, samodyscypliny oraz determinacji, dbałości o innych oraz pokazało wiele korzyści płynących z gry zespołowej. Własną działalność otworzyłam w 2016 roku i od tego momentu jestem szczęśliwie samozatrudnioną osobą.

Do tej pory miałam przyjemność zdobywać cenne doświadczenia w zakresie prawa podatkowego (VAT, CIT, PIT), prawa bankowego i finansowego, transakcji finansowania, w tym między innymi umów: kredytowych, umów pożyczek, zabezpieczeń, podporządkowania, jak również prawa cywilnego i prawa karnego, w tym tworzenia opinii prawnych, strategii czy rekomendacji dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych. Realizowałam także projekty energetyczne, czy związane z sektorem nieruchomości i hotelarstwa. Dodatkowo, mam doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz zarządzaniu zespołem, dzięki dwuletniemu Rozwojowemu Programowi Managerskiemu, w jednym z międzynarodowych banków inwestycyjnych.

Poznaj mnie lepiej

Nie zamykam się tylko w tematyce prawa i finansów!

Prawo i finanse

Cykl artykułów edukacyjnych Prawo i Finanse, tworzony w dla Centrum Praw Kobiet

Transakcje finansowania

Współdoradztwo w związku z transakcją finansowania na kwotę ponad 120 mln EURO

Stabilna kryptowaluta

Kryptowaluty zyskały całą rzeszę fanów i ciągle zyskują na popularności. Ale czy jest bezpieczna?

Startupper roku

Mój projekt dostał się do TOP15 w całej
Polsce w dziedzinie innowacji.

„Czar i wdzięk Niepodległej”

Brałam udział w wydarzeniu organizowanym przez Wyższą Szkołę Artystyczną w Warszawie.

Pokaz w WSA

Petarda musicalowa osadzona w realiach lat 20-tych! Może mnie dojrzycie.